Szkoła DSD1

Milo nam poinformować, że nasze Gimnazjum jako jedyne na Wybrzeżu Środkowym otrzymało Status Szkoły DSD (Sprachdiplomschule), przyznany przez Centralną Komisję ds. Dyplomu Języka Niemieckigo (DSD) Stałej Konferencji Ministrów Oświaty Republiki Federalnej Niemiec. Oznacza to, że w 2011 roku otrzymaliśmy uprawnienia do przeprowadzania egzaminu DSD, na poziomie B1 w naszej Szkole.

Egzamin DSDI jest egzaminem bezpłatnym i państwowym. Część pisemna sprawdzana jest w Niemczech, a egzamin ustny przeprowadzany jest przez komisję składającą sie z nauczyciela j. niemieckiego naszej szkoły oraz osoby oddelegowanej przez ogólnopolskiego koordynatora programu DSD z siedzibą w Warszawie, pana Everdinga. Opiekę merytoryczną nad nami sprawuje pan Karl-Martin Everding i pani Kerstin Ebel, koordynator regionalny Niemieckiej Centrali Szkolnictwa Zagranicznego.
Jako szkoła współpracująca z ZfA posiadamy tytuł „Szkoły Partnerskiej Republiki Federalnej Niemiec”.
Na stronie    http://www.pasch-net.de (kliknij –> Weltkarte, wybierz kontynent i państwo) znajdują się szkoły partnerskie DSD na całym świecie. Można tam również znaleźć nasze Gimnazjum oraz I LO im. Dubois w Koszalinie, w którym można kontynuować naukę i zdać kolejny certyfikat DSD II. Cieszymy się bardzo, że przyznano nam Status Szkoły DSD i jednocześnie życzymy wszystkim trzecioklasistom, uczęszczającym na zajęcia do grupy DSD, powodzenia na egzaminie, który odbywa się w marcu każdego roku szkolnego.


dsd status_dsd_ok