Kreatywna metodyka z elementami nowoczesnych technologii

W ramach Mobilności szkolnej kadry edukacyjnej, projektu Power, nauczycielka języka angielskiego Sylwia Kielar wzięła udział w 10-cio dniowym szkoleniu zatytułowanym Kreatywna metodyka z elementami nowoczesnych technologii w Alpha School of English na Malcie. ASE to szkoła języka angielskiego dla obcokrajowców licencjonowana przez Ministerstwo Edukacji i Ministerstwo Turystyki Republiki Malty. Szkolenie umożliwiło uczestnikom rozwinięcie umiejętności języka angielskiego i osobistej praktyki w klasie poprzez 5 wykładów prowadzonych przez nauczycieli i 5 sesji praktycznych. Nauczyciele mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami z innymi, a następnie wydać je w „mini-lekcjach”.

Druga część szkolenia dotyczyła praktycznego podejścia do korzystania z nowoczesnych technologii w klasie, takich jak interaktywne tablice interaktywne (IWB), zasoby audio i wideo, blogi, podcasty i social media. Poznanie nowoczesnych technologii oraz kultury Malty wzbogaciło warsztat pracy nauczyciela oraz zaowocowało międzynarodowymi kontaktami międzyszkolnymi.

sylwia_szkolenie-1 sylwia_szkolenie-3 sylwia_szkolenie-4

sylwia_szkolenie-2

Może Ci się również spodoba