Międzyszkolny Konkurs o Zdrowym Odżywianiu „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”

zdrowie1

25 kwietnia 2018 roku już po raz piąty odbył się Międzyszkolny Konkurs o Zdrowym Odżywianiu realizowany w ramach Miejskiego Programu Edukacyjnego „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz” pod hasłem „Nakręca nas woda”.

Organizatorami konkursu były Gimnazjum nr 6 oraz Zespół Szkół nr 1 w Koszalinie. Współorganizatorem oraz honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński.

 W konkursowych zmaganiach wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas II i III z pięciu koszalińskich gimnazjów: Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 6 oraz Gimnazjum nr 11.

Konkurs składał się z dwóch części: część I – rozwiązywanie testu złożonego z 30 pytań zamkniętych oraz część II – konkurs na plakat pod hasłem „Nakręca nas woda” oraz konkursy – niespodzianki.

Po dogrywce jury przyznało trzy nagrody indywidualne za rozwiązanie testu:

– I miejsce – Anna Stecyna z Gimnazjum nr 3,

– II miejsce – Julia Kowalczuk z Gimnazjum nr 5, Antoni Strugała z Gimnazjum nr 6.

Najlepszymi trzema drużynami konkursu zostały:

Gimnazjum nr 6

Zuzanna Adamczak

Antoni Strugała

Gimnazjum nr 5

Julia Kowalczuk

Oliwia Matejko

Gimnazjum nr 11

Katarzyna Stawiszyńska

Jędrzej Kaczanowski

Nagrody zwycięzcom ufundował Urząd Miejski w Koszalinie.

Podczas  konkursu uczestnicy i goście z zainteresowaniem wysłuchali krótkiego wykładu p. Marianny Nowak na temat znaczenia wody dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Organizatorzy zadbali również o oprawę muzyczną oraz o smaczny i zdrowy poczęstunek.

Gratulujemy wyników i życzymy, by zdobyta wiedza przyczyniła się do większej odpowiedzialności i świadomości za stan własnego zdrowia.

zdrowie2 zdrowie3 zdrowie4 zdrowie5 zdrowie6 zdrowie7 zdrowie8

 

Może Ci się również spodoba