Przygoda z językiem niemieckim

Przygoda z językiem niemieckim

Girls bite – Mädchen zeigen Zähne – Dziewczyny pokazują pazurki

Polsko–Niemiecki Projekt 03-10.02.2018

 

Tydzień, który spędziłyśmy na seminarium w Niemczech był bardzo udany.

Dzięki zaangażowaniu organizatorek codziennie miałyśmy okazję grać w różne gry i zabawy, które pomogły nam lepiej się poznać, miło spędzić czas i rozwijać umiejętności językowe. Poza tym każdego wieczoru organizowany był program wieczorny np. karaoke, oglądanie filmu, podchody lub wieczorek relaksacyjny, na którym świetnie mogłyśmy się zregenerować i odpocząć. Na koniec wyjazdu miałyśmy również imprezę pożegnalną.

Rano oraz po południu uczestniczyłyśmy w warsztatach, na których rozmawiałyśmy o roli kobiety i mężczyzny w społeczeństwie, feminizmie, a także miałyśmy zajęcia z samoobrony. Dziewczyny mogły podyskutować o swoich poglądach, usłyszeć odpowiedź na nurtujące je pytania oraz nauczyć się wielu nowych rzeczy.

W środę odbyła się wycieczka do Berlina, gdzie widziałyśmy między innymi Bramę Brandenburską, stary i nowy Parlament oraz zwiedziłyśmy Muzeum Pergamońskie. Na koniec miałyśmy również czas dla siebie, który poświęciłyśmy na zakupy.

Dwa dni przed wyjazdem podzieliłyśmy się na dwie grupy: cyrkową, redaktorską, która pracowała nad gazetką oraz tę, która zajmowała się sitodrukiem. Wieczorem ostatniego dnia każda grupa prezentowała efekty swojej dwudniowej pracy.

Myślę, że ten wyjazd na długo zostanie w pamięci każdej z nas.

Tekst napisała Aleksandra Bryła z kl. 2d

 

Projekt był dofinansowany był przez PNWM.

n2

n6

n4 n5

 

 

Może Ci się również spodoba